Mit kell tudni az ayurvédikus babamasszázs tanfolyamokról?
Írta: admin
Az Ayurvédikusbabamasszázs, szemben más babamasszázs ágakkal, a legnagyobb hangsúlyt a masszázs helyett olyan babanevelési elvek megértésére helyezik, melyek a gyermekek nevelése közben egy szülő számára nélkülözhetetlen ismeretek a baba helyes lelki neveléséhez. Mivel az Ayurvéda megkülönböztet fizikai és lelki jellemvonások alapján különböző ún. ayurvédikus testtípusokat, így minden babának személyreszabottan választunk olajat a masszázshoz.
A babamasszázs foglalkozások 5 alkalomból állnak. Az 1. alkalom során személyesen találkozunk minden mamával és babájával, hogy megállapíthassuk a baba és a mamaayurvédikus testalkatát. Tesszük ezt egy kis beszélgetéssel, a baba fizikai jegyeinek feltérképezésével és nagyban hagyatkozunk a mama elbeszéléseire gyermekéről.
A következő 4 alkalom már a többi mamával és babával együtt zajlik, ahol a babamasszázs gyakorlata mellett a mamák babaápolási és nevelési elvekkel is gyarapodnak. A foglalkozások mindig 3 részből állnak: egy gyakorlati foglalkozásból, egy elméleti tanításból, majd a végén a baba fürdetéséből. A tanfolyami alkalmak kb. 1,5-2 óra időtartamúak és hetente 1-2 alkalommal kerülnek megtartásra. A 4. foglalkozás végére a mamák képessé válnak arra, hogy gyermeküket otthon is finom, testtípusának megfelelő olajos masszázsban részesítsék.
Ma 2023. június 01., csütörtök, Tünde napja van. Holnap Kármen és Anita napja lesz.